Szukaj
Close this search box.

Żeby sprzedać powyżej wartości rynkowej trzeba tę wartość znać

Wycena nieruchomości do sprzedaży

Jaką cenę napisać w ogłoszeniu?

Cena a Wartość

Odpowiednia cena ofertowa nieruchomości przy sprzedaży jest bardzo ważna zarówno dla sprzedającego jak i kupującego. Może ona w realny sposób przyśpieszyć sprzedaż lub ją wydłużyć, a niejednokrotnie wręcz uniemożliwić. Zanim jednak wystawisz swoją nieruchomość do sprzedaży lub powierzysz to pośrednikowi, warto poznać realną wartość rynkową tej nieruchomości. Ceny ofertowe nierzadko znacznie przewyższają realną wartość rynkową, a ta różnica potrafi wynosić nawet 30%. Nieznajomość rynku nieruchomości oraz emocjonalny stosunek do sprzedawanego lokum mogą mocno zaburzać ocenę jej realnej wartości. Pojawia się pytanie jaką cenę ofertową zaproponować by nie była zbyt wysoka ani też zbyt niska? O ile wgląd do bazy cen ofertowych ma każdy na portalach ogłoszeniowych sprzedaży nieruchomości, o tyle poznanie wartości rynkowej jest trudne do samodzielnego określenia. Oszacowanie tej wartości nie jest prostym zadaniem, dlatego warto powierzyć je specjaliście tj. rzeczoznawcy majątkowemu. Rzeczoznawca majątkowy to jedyna osoba, która ma dostęp do bazy cen transakcyjnych oraz aktów notarialnych. Specjalista określając taką wartość analizuje szereg czynników związanych nie tylko bezpośrednio z przedmiotową nieruchomością, ale również realia rynku, które kształtują wartość. 

Więcej o cenie i wartości nieruchomości przeczytasz na moim blogu

Operat szacunkowy to jedyny dokument który określa wartość rynkową nieruchomości

Poznaj rynkową wartość nieruchomości

wartość nieruchomości

Zakres usługi

Oferuje sporządzenie operatu szacunkowego, czyli autorskiej opinii o wartości rynkowej nieruchomości. Przygotowanie jej, zostanie poprzedzone wizją lokalną na nieruchomości. W tym wielostronicowym dokumencie oprócz wyliczonej wartości znajdziesz także dokładną analizę stanu prawnego, stanu zagospodarowania, techniczno – użytkowego nieruchomości, analizę rynku, dokumentacje fotograficzną i wiele innych przydatnych informacji, które mogą posłużyć przy jej sprzedaży. 

Dodatkowo oferuję określenie propozycji ceny ofertowej w zależności od czasu jaki chcesz przeznaczyć na poszukiwanie nabywcy Twojej nieruchomości. 

Dokument otrzymujesz w formie papierowej (odbierasz osobiście lub pocztą/kurierem) oraz w formie elektronicznej odpowiednio zaszyfrowanej.

Ceny i terminy

Ceny uzależnione jest od rodzaju nieruchomości i jej lokalizacji i kształtują się następująco:

– nieruchomość lokalowa mieszkalna – od 800 zł brutto

– nieruchomość zabudowana domem jednorodzinnym –  od 1200 zł brutto

– nieruchomość gruntowa niezabudowana – od 800 zł brutto

Podane ceny dotyczą nieruchomości zlokalizowanych w Trójmieście. Wyceny o większym stopniu skomplikowania lub innej lokalizacji wymagają indywidualnej wyceny. 

Czas realizacji zlecenia uzależniony jest od możliwości wykonania wizji lokalnej i dostępności dokumentów do wyceny. Wykonuję wyceny nawet w 2 dni robocze.

Bierzesz kredyt na zakup nieruchomości ? Potrzebujesz operatu szacunkowego dla banku? Wycena nieruchomości do kredytu nawet w 2 dni !

"Sprzedaż nieruchomości to nie tylko transakcja finansowa, ale też emocjonalna."

Barbara Corcoran